Manžel mně oznámil, že miluje jinou
2.8.2016
0

Dobrý den, Hanko,


s manželem jsme spolu 4 roky. Máme krásného zdravého chlapečka (3 roky). Před třemi měsíci mi oznámil, že už mě nemiluje. Když jsme to probírali, zjistila jsem, že už asi rok není spokojený s mým chováním k němu. To mi ale v průběhu toho roku neřekl a tvářil se jako by nic. Vysvětlila jsem mu, že z mé strany to byla nešťastně zvolená komunikace a říkala jsem mu tím, že jsem s něčím nespokojená.

Bohužel to nedokázal pochopit. Mluvili jsme o nás dvou s rodinou a farářem, který nás oddával. Pořád jsem doufala a žila v naději, že to bude v pořádku… Navíc jsem však zjistila, že se začal stýkat s jednou žačkou z autoškoly. Začal si schovávat telefon, to nikdy nedělal. Podívala jsem se. Psal si s ní. Celkem o ničem. Běžné věci. Vadilo mi, že si s ní píše tajně, ale zatím jsem nic neříkala.

Zanedlouho jsem se podívala znovu. Jenže už si psali ve verších jako dvě spřízněné duše. Pověděl mi, že se s ní setkal na obědě, aby jí sdělil cosi kvůli autoškole, že prý se to po telefonu nesluší. Řekla jsem mu, že nechci, aby s ní byl, že je pro mě podezřelá osoba. Tak trochu se mi vysmál. Nechala jsem to být, jenže za pár týdnů jsem se ho narovinu zeptala, zda si s ní píše a jaký k ní má vztah. Tvrdil mi, že si s ní nepíše a že je to pro něj jenom další žačka, která se chce naučit řídit.

Věřila jsem, že to opravdu nic není a nezůstane s ní v kontaktu. Tenhle týden jsem objevila konverzaci na internetu mezi mým manželem a tou žačkou. Psal jí, jak moc ji miluje, jak je dokonalá a ta pravá žena, kterou si vždy přál. I ona mu psala totéž. Byly tam napsány i plány o jejich společné budoucnosti. Dokonce i intimnosti, jak se dělají přes internet a přitom na sebe myslí. Manželovi jsem se přiznala s tím, že o to vím, a žádala jsem o vysvětlení. Sdělil mi, že to nic neznamená. Nedokážu to pochopit. Pro mě je už toto nevěra.
Prosím o nějakou radu nebo vysvětlení. Velice děkuji za čas, který tomu věnujete.
S pozdravem,
Alice

Dobrý den, paní Alice,

děkuji Vám za Váš dotaz, který jsem si pozorně pročetla, a zde je má odpověď. Dle toho, co píšete, to vypadá, že se Váš partner zakoukal do jiné ženy, a to hlavně kvůli nespokojenosti ve Vašem stávajícím vztahu. Chápu, že je situace pro Vás bolestná, avšak je nutné, abyste si tuto zkušenost oba prožili. Nemám tím v žádném případě na mysli, že by Váš vztah měl skončit, avšak bude pro Vás oba potřeba na něm začít pracovat. Jak tedy začít?

Dopřejte si oba klid a jděte do sebe

V tuto chvíli je Váš manžel zaslepen iluzí o jiné ženě. Nevěšte hlavu, nic není ztraceno. Je však důležité, abyste jeho teď nechala v klidu, i když chápu, že je pro Vás tento stav bolestivý. Z nějakého důvodu jste se však oba dostali až sem a výčitkami nic nevyřešíte. Zkuste se tedy sama sebe zeptat, proč jste se do tohoto stavu dostali? Co Vás má tato situace naučit? Vzájemnému porozumění a souznění? Jestliže jste se brali z lásky a zplodili spolu dítě, jsem přesvědčená o tom, že vzájemné souznění ve vztahu bylo. Kam se však podělo? Na všechny tyto otázky je třeba si odpovědět a takzvaně si zamést před vlastním prahem. Je to sice smutné zjištění, avšak pokud vedle sebe máme stabilního partnera, který se zakouká jinde, je to převážně naše chyba. Partner totiž nedostával takovou výživu, jakou potřeboval.

Oba pracujte na výživě vztahu

Zamyslete se tedy, jak můžete vztahu dodat výživu zpět. Muži potřebují ve vztahu cítit blízkost, teplo a ocenění. Pokud to nemají, trápí se a začnou podvědomě hledat jinde. Je-li vztah s žačkou v autoškole v začátcích, začněte tedy u sebe. Aniž byste partnerovi cokoli vyčítala, řekněte mu bez žárlivých scén, že Vám tento stav ubližuje a že jste připravená Váš vztah rehabilitovat. Partnerovi bych také řekla, že udělám to nejlepší, co budu umět, avšak pokud se rozhodne jinak, nemohu mu bránit. Zdůraznila bych, že ho mám ráda, brala jsem si ho z lásky a že mě mrzí, kam až jsme dospěli. Ukázala bych mu, že z mé strany je zájem na vztahu pracovat a že je pro mě vztah na prvním místě. Tím bych skončila… Další rozhodnutí je na něm.

Nepodlehněte svým emocím

Pokud Vás má rád, nedovolí, aby jedno vzplanutí zničilo něco tak hezkého, jako je Vaše manželství a dítě. I Vy pracujte na svém zklidnění, neboť taková bouřka, která se nad Vaším vztahem právě prohání, se děje skoro v každém vztahu. Důležité je nepodlehnout jí a nedovolit, aby zničila to hezké. Také si oba vzpomeňte, co jste si slíbili, když jste se brali: „V dobrém i zlém.“ V dobrém umíme být ve vztahu skoro všichni, avšak když přijde první mráček, utíkáme z něj pryč. Zkuste s klidným hlasem toto říct i svému muži. Navíc pokud si začne jiný vztah, za pár let bude řešit identický problém, který teď řeší s Vámi.

Přeji Vám mnoho sil, zachovejte chladnou hlavu, buďte statečná a nezapomeňte, že po KAŽDÉ bouřce vysvitne Slunce 🙂

Krásné dny a držím Vám palce.

Pokud potřebujete v manželské krizi pomoci, obraťte se na nás, zde je tým našich odborníků: ODBORNÍCI