Manželka je mi nevěrná s mým nejlepším kamarádem
3.5.2016
0

Dobrý den, Hanko,

máme s manželkou dvě krásné, zdravé a milující děti. Bohužel, přišel jsem na to, že je mi moje žena nevěrná s mým nejlepším kamarádem, kolegou a sousedem v jedné osobě. Trvá to nejméně 2 roky, poslední rok spolu spali. Skončilo to tak, že to její milenec neunesl a všechno vyklopil své partnerce, se kterou má syna (1 rok). Nevím, jak dál, tahala ho i domů a čekali, kdy jen vytáhnu paty z domu (třeba vožení a svážení dětí z kroužků). Jsme na malé vesnici…
Zkuste mi prosím poradit, nechci rozbít rodinu, ale moje manželka u mně spadla na úplné dno. Nevím, jak si jí dokážu vůbec někdy aspoň trošku vážit. Naše děti poznaly, že se něco děje a hrozně trpí (9 let dcera + 6 let syn)Děkuji, Ondřej M.

Dobrý den, Ondřeji,

děkuji Vám za sdílení Vašeho příběhu. Chápu, že je Vám celá situace nepříjemná a že Vás manželčino chování bolí. V tuto chvíli je však nutné, abyste své ženě dal jasně najevo, kde jsou Vaše hranice a že o celém jejím románku víte. Minulost už nenapravíte, ale můžete budovat lepší přítomnost a budoucnost. Je mi jasné, že se situací, ve které jste se ocitl, budete cítit poníženě, avšak nebojte se jasně své ženě říct, že si nepřejete, aby se s milencem scházela ve Vašem domě (klidně do svého výčtu přidejte cokoli, co Vás ještě ponižuje). My ženy totiž někdy potřebujeme od mužů, aby nám takzvaně vyčinili.

Dále pak pracujte sám na sobě, abyste zpracoval bolest, kterou Vám tato situace přinesla. Je třeba, abyste vše zpracoval, emočně se posílil a začal žít pro svůj pocit štěstí a radosti, který se pak zákonitě podepíše i na Vašich vztazích v okolí. Pokud cítíte, že potřebujete pomoct, nemějte strach obrátit se na kouče či terapeuta, který Vám situaci pomůže zvládnout a překlenout. Jestliže Vám s manželkou stojí Váš vztah za to a chcete spolu být, není vůbec od věci navštívit manželskou poradnu a společnými silami začít vztah budovat.

Pokud potřebujete v manželské krizi pomoci, obraťte se na nás, zde je tým našich odborníků: ODBORNÍCI